Call: 07971190480
| Material | Poly Carbonate |
| IP Rating | IP66 |
| Brand | Hensel |
| Dimensions | 355 x 255 x 122 mm |
| Model Name/Number | KF 5050 G |
| Rated Insulation Voltage | 690 V AC |
| Rated Current | 150 A |
| Weight | 2.55 Kg |
| Tightening Torque For Terminal | 12.0 Nm |
| Ambient Temperature | -25 to 70 Degree C |
| Relative Humidity | 50% |
| Availability | In Stock |

Price:
Price 1230.0 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Weight : 2 Kilograms (kg)
Size : 93X93X101
Phase : PHASE 3
Price 7490.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Weight : 5 Kilograms (kg)
Size : 104X104X70
Phase : PHASE 3
Price 16605.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Weight : 5 Kilograms (kg)
Size : 255X295X122
Phase : PHASE 3
Price 2840.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Weight : 2 Kilograms (kg)
Size : 130X130X102
Phase : PHASE 3
Thank You!
Thank You for your valuable time. We have received your details and will get back to you shortly.
GST : 03AEHPG3152N1ZM
For an immediate response, please call this
number 07971190480
Price:
Send Inquiry
Send Inquiry


