Call: 07971190480
| Material | Poly Carbonate |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | Hensel |
| Dimensions | 104 x 104 x 70 mm |
| Weight | 0.137 Kg |
| Model Name/Number | KF 0400 H |
| Rated Insulation Voltage | 1000 V AC |
| Mounting Width | 83 mm |
| Ambient Temperature | -25 to 70 Degree C |
| Availability | In Stock |

Price:
Price 1345.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Phase : PHASE 3
Weight : 2 Kilograms (kg)
Size : 93X93X101
Price 1860.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Phase : PHASE 3
Weight : 4 Kilograms (kg)
Size : 180X130X77
Price 650.0 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Phase : PHASE 3
Weight : 2 Kilograms (kg)
Price 85.0 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Phase : PHASE 3
Weight : 3 Kilograms (kg)
Thank You!
Thank You for your valuable time. We have received your details and will get back to you shortly.
GST : 03AEHPG3152N1ZM
For an immediate response, please call this
number 07971190480
Price:
Send Inquiry
Send Inquiry


