Call: 07971190480
| Material | Poly Carbonate |
| IP Rating | IP69 |
| Brand | Hensel |
| Dimensions | 104 x 104 x 70 mm |
| Model Name/Number | KF 0404 |
| Rated Insulation Voltage | 690 V AC |
| Rated Current | 32 A |
| Weight | 0.17 Kg |
| Tightening Torque For Terminal | 0.7 Nm |
| Availability | In Stock |

Price:
Price 2115.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Phase : PHASE 3
Weight : 2 Kilograms (kg)
Size : 93X93X123
Price 1975.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Phase : PHASE 3
Weight : 5 Kilograms (kg)
Size : 130X130X77
Price 4460.0 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Phase : PHASE 3
Weight : 4 Kilograms (kg)
Size : 255X205X112
Price 14385.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Phase : PHASE 3
Weight : 5 Kilograms (kg)
Thank You!
Thank You for your valuable time. We have received your details and will get back to you shortly.
GST : 03AEHPG3152N1ZM
For an immediate response, please call this
number 07971190480
Price:
Send Inquiry
Send Inquiry


