Call: 07971190480
| Material | Poly Carbonate |
| IP Rating | IP66 |
| Brand | Hensel |
| Dimensions | 255 x 205 x 112 mm |
| Model Name/Number | KF 2525 B |
| Rated Insulation Voltage | 690 V AC |
| Rated Current | 102 A |
| Weight | 0.927 kg |
| Tightening Torque For Terminal | 3.0 Nm |
| Availability | In Stock |

Price:
Price 3660.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Weight : 5 Kilograms (kg)
Phase : PHASE 3
Size : 155X210X92
Price 6005.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Weight : 5 Kilograms (kg)
Phase : PHASE 3
Size : 255X355X122
Price 2650.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Weight : 2 Kilograms (kg)
Phase : PHASE 3
Size : 130X130X86
Price 65.0 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Weight : 3 Kilograms (kg)
Phase : PHASE 3
Thank You!
Thank You for your valuable time. We have received your details and will get back to you shortly.
GST : 03AEHPG3152N1ZM
For an immediate response, please call this
number 07971190480
Price:
Send Inquiry
Send Inquiry


