Call: 07971190480
| Material | Polypropylene |
| IP Rating | IP66 |
| Brand | Hensel |
| Dimensions | 93 x 93 x 62 mm |
| Model Name/Number | DK 0200 G |
| Rated Insulation Voltage | 1000 V AC |
| Mounting Width | 74 mm |
| Weight | 0.099 Kg |
| Ambient Temperature | -25 to 40 Degree C |
| Availability | In Stock |

Price:
Price 2935.0 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Weight : 4 Kilograms (kg)
Phase : PHASE 3
Size : 217X253X115
Price 3550.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Weight : 5 Kilograms (kg)
Phase : PHASE 3
Size : 205X255X112
Price 4620.0 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Weight : 5 Kilograms (kg)
Phase : PHASE 3
Size : 200X238X111
Price 2150.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Weight : 5 Kilograms (kg)
Phase : PHASE 3
Thank You!
Thank You for your valuable time. We have received your details and will get back to you shortly.
GST : 03AEHPG3152N1ZM
For an immediate response, please call this
number 07971190480
Price:
Send Inquiry
Send Inquiry


