Call: 07971190480
| Material | PP (polypropylene) |
| Brand | Hensel |
| rated insulation voltage | Ui = 690 V a.c./d.c. |
| rated current | 20 A |
| degree of protection | IP 66 |
| width | 93 mm |
| height | 93 mm |
| depth | 62 mm |
| weight | 0,129 kg |
| tightening torque for terminal | 0.5 Nm |
| in accordance with | IEC 60670-22 |

Price:
Price 2310.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Weight : 5 Kilograms (kg)
Phase : PHASE 3
Size : 130X180X77
Price 645.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Weight : 5 Kilograms (kg)
Phase : PHASE 3
Size : 104X104X70
Price 3185.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Weight : 5 Kilograms (kg)
Phase : PHASE 3
Price 10160.0 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Weight : 5 Kilograms (kg)
Phase : PHASE 3
Thank You!
Thank You for your valuable time. We have received your details and will get back to you shortly.
GST : 03AEHPG3152N1ZM
For an immediate response, please call this
number 07971190480
Price:
Send Inquiry
Send Inquiry


