Call: 07971190480
| Material | Poly Carbonate |
| IP Rating | IP67 |
| Brand | Hensel |
| Dimensions | 355 x 255 x 122 mm |
| Model Name/Number | KF 5000 H |
| Ambient Temperature | -25 to 70 Degree C |
| Mounting Width | 320 mm |
| Weight | 1.374 Kg |
| Wall Thickness Of Bottom Part | 3.2 mm |
| Availability | In Stock |

Price:
Price 2605.0 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Weight : 4 Kilograms (kg)
Phase : PHASE 3
Size : 136X253X115
Price 7760.0 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Weight : 3 Kilograms (kg)
Phase : PHASE 3
Size : 300X450X170
Price 2040.0 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Weight : 5 Kilograms (kg)
Phase : PHASE3
Size : 130X130X77
Price 12805.0 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Weight : 5 Kilograms (kg)
Phase : PHASE 3
Thank You!
Thank You for your valuable time. We have received your details and will get back to you shortly.
GST : 03AEHPG3152N1ZM
For an immediate response, please call this
number 07971190480
Price:
Send Inquiry
Send Inquiry


